img

Загальні питання щодо проведення турнірів:

— Що таке рейтинговий та аматорський турніри?
Чим вони відрізняються?

Відповідь:

Рейтингові турніри — це турніри для участі в яких учаснику необхідно мати оплачений щорічний внесок до федерації настільного тенісу України (ФНТУ). Результати таких турнірів передаються на обробку до ФНТУ і на основі цього гравцям нараховується рейтинг.

Аматорські турніри, як правило, організовують для гравців непрофесійного рівня. Учасникам внесок до ФНТУ не обов’язковий. За результатами цих турнірів рейтинг не обраховується. Тому для таких турнірів не є обов’язковим виконання усіх вимог ФНТУ що до проведення турнірів з обрахунком рейтингу. Наприклад, матчі у таких турнірах можуть проводитись з трьох сетів до двох перемог.

Організатори турнірів, для регулювання рівня майстерності учасників, можуть вводити обмеження на участь гравців, особистий рейтинг яких перевищує заявлений на певний турнір. Інформація про це вказується в анонсах турнірів.

— Як зареєструватися на участь в турнірі?

Відповідь:

Попередня реєстрація участі в турнірі відбувається декількома способами: на сайті клубу в розділі Послуги→Турніри можна залишити заявку на участь в обраному турнірі, вказавши свої дані, після чого Вам зателефонує адміністратор клубу і підтвердить заявку. Також напередодні кожного турніру в клубному телеграм чаті Оріон. Загальна пропонується голосування стосовно участі. Остаточна реєстрація складу учасників турніру відбувається безпосередньо за пів години до початку турніру.

— Скільки столів використовується для проведення турніру?

Відповідь:

Кількість столів визначається внутрішнім Регламентом проведення турнірів та залежить від кількості учасників турніру. Зазвичай турніри проводяться на 4 — 6 професійних столах.

— Скільки зустрічей зіграє учасник за турнір?

Відповідь:

Внутрішній регламент проведення турнірів клубу ORION складений таким чином, щоби в незалежності від кількості учасників турніру кожен гравець зіграв 6 матчів.

Виключеннями можуть бути:
— турніри у вихідні дні, коли нема жорстких обмежень по часу проведенню турніру. Тоді кількість зустрічей у одного учасника може бути до 9.
— турніри з великою кількістю гравців у робочі дні. Тут у деяких випадках можлива ситуація, коли гравці, які опанували 1 чи 2 місто зіграють лише по 5 матчів за турнір.
— якщо гравець знімається з турніру. Тоді всі ігри, які були з ним заплановані, скасовуються. І гравці, які мали з ним грати, зіграють, менше матчів.

— Скільки часу проходить турнір?

Відповідь:

Для робочих днів, коли турніри проходять ввечері і є жорсткі обмеження часу, у внутрішньому регламенті проведення турнірів клуба для кожної кількості учасників складена індивідуальна сітка таким чином, щоби турнір пройшов за 3 години та закінчився до 22:00.
Для турнірів вихідного дня тривалість може коливатися до 4-5 годин, бо обмеження часу не такі критичні і сітка модифікується щоби дати гравцям зіграти більше матчів.

— Хто судить під час турніру?

Відповідь:

Суддя-організатор проводить турнір, використовуючи програму Лігас. Він, користуючись внутрішнім регламентом проведення турнірів в залежності від кількості учасників та дня тижня, визначає регламент турніру і оголошує його учасникам. Протягом турніру викликає гравців на ігри, реєструє результати ігор. В турнірах, рівнем нижче чемпіонатів (міста, області, країни) суддівство кожної окремої зустрічі між гравцями покладається безпосередньо на самих граючих. В суперечливих ситуаціях гравці можуть передивитись гру на сервісі відеотрансляціі клубу https://orion-sport.webflow.io/online , але якщо вони и після цього не дійшли згоди, то вирішальне право голосу має суддя-організатор. У випадках порушення гравцями правил спортивної поведінки, суддя турніру має право робити усні зауваження, давати жовті та червоні картки, дискваліфікувати порушників.

— В яких випадках можлива дискваліфікація учасника турніру?

Відповідь:

У випадках неодноразових грубих порушень правил спортивної поведінки (регулярне використання нецензурних слів, виказування відвертої неповаги та образ в бік учасників турніру чи персоналу клубу, псування тенісного інвентарю та інфраструктури клубу) суддя-організатор має право відсторонити порушника від участі в турнірі без повернення внеску за участь. У випадку завдання матеріальних втрат клубу/учаснику, суддя-організатор має право вимагати від порушника відшкодування.

Запитання від учасників рейтингових турнірів:

— Як проходить посів учасників по групам та розподіл їх в фінали?

Відповідь:

СК ORION при проведенні турнірів використовує офіційну програму ФНТУ «Лігас» https://ligas.io/uttf. Згідно закладених алгоритмів, розроблених на базі офіційних правил проведення турнірів ФНТУ, Лігас виконує початковий посів гравців турніру по групам , базуючись на розрахованих самою програмою рейтингах всіх учасників до початку турніру. Подальший розподіл гравців по фіналах, визначення місць також відбувається програмою Лігас.

У суперечливих ситуаціях, які не регламентовані правилами ФНТУ, Лігас приймає рішення самостійно, у більшості випадків використовуючи випадковий алгоритм. Бо однозначно визначитись без наявності прописаних правил неможливо. Клуб неодноразово звертався до підтримки Лігас та безпосередньо до його розробників з тими чи іншими регламентними питаннями та отримував обгрунтовані відповіді. Тому зараз ми повністю довіряєм Лігасу.

Гравцям, у котрих є питання та пропозиції стосовно коректності посіву гравців, розподілу в фіналах, визначення місць та інше, рекомендуємо звернутись до підтримки Лігасу за роз’ясненнями самостійно. Лігасу за обрахунок кожного матчу сплачується 5 грн, тому Ви маєте повне право ставити їм питання та розраховувати на відповіді.

— Чому адміністратор не втручається в розподіл гравців в фінали?

Відповідь:

  1. СК ORION при проведенні турнірів повністю покладається на загальноукраїнську програму Лігас, яка є базовою для всіх змагань під егідою ФНТУ. Ця програма розроблена згідно офіційних правил настільного тенісу України та базується на правилах проведення турнірів.
  2. При автоматичному режимі ігри у фіналах починаються як тільки з’являється доступна пара гравців, які зіграли в групах. Ручне втручання в розподіл між фіналами призводить до суттєвих втрат часу. Треба дочекатись доки всі групи зіграють, вручну розподілити гравців в фінали, і тільки потім почати фінальні ігри. В підсумку всі гравці чекають доки зіграє якась тривала група, остигають, виказують невдоволення. А ще ризикують із-за цього не встигнути на останню маршрутку.

Враховуючи все вищенаведене клуб вважає недоцільним ручне втручання в розподіл фіналів.

Orion bot